Mahtra muuseumi näitus Juuru raamatukogus

2021. aasta septembrist kuni novembri lõpuni saab Juuru raamatukogus vaadata järjekordset Mahtra Talurahvamuuseumi näitust „Vanad kooliõpikud. Maateadus/geograafia“. Aabitsa-näitusi on läbi aegade tehtud paljudes muuseumites, kuid aineõpikuid eksponeeritakse harva. Otsuse teha selline näitus tingis vanade maateaduse ehk geograafiaõpikute rohkus Mahtra muuseumis. Lisaks oma kogudele oleme kaasanud rariteete ka erakogudest. Näitus on jagatud viide ossa: Vanad õpperaamatud, kus otseselt kooliraamatuile on lisatud ka trükis, mille järgi kunagi lapsi kodus lugema õpetati. Vanemad geograafiaõpikud, sh on eksponeeritud vanim eestikeelne geograafiaõpik aastast 1849 ning maateaduse õpik kuueosalisest sarjast „Koli-ramat“. Venestamisaegsed õpikud, kus on näha tolleaegsed venekeelsed õpikud, mida vallakoolides kasutati. Eesti Vabariigi aegsed õpikud, mis on kõige rohkearvulisemalt eksponeeritud. Okupatsiooniaegsed õpikud, kus on Eesti algkoolide maateaduse õpikud läbi kolme okupatsiooniaja aastatel 1940–1991. Nagu vanade raamatute näitustel tavaks, siis kahjuks ei saa neid õpikuid käega katsuda ega sirvida, osa neist on väga haruldased. Tulge külastama meie näitust Juuru raamatukogus, mis on avatud T–R 10.00–12.00 ning L 10.00–14.00. Lähem info: näituse koostaja Rait Talvoja, rait@mahtramuuseum.ee.

2021. aasta septembrist kuni novembri lõpuni saab Juuru raamatukogus vaadata järjekordset Mahtra Talurahvamuuseumi näitust „Vanad kooliõpikud. Maateadus/geograafia“. Aabitsa-näitusi on läbi aegade tehtud paljudes muuseumites, kuid aineõpikuid eksponeeritakse harva. Otsuse teha selline näitus tingis vanade maateaduse ehk geograafiaõpikute rohkus Mahtra muuseumis. Lisaks oma kogudele oleme kaasanud rariteete ka erakogudest. Näitus on jagatud viide ossa: Vanad õpperaamatud, kus otseselt kooliraamatuile on lisatud ka trükis, mille järgi kunagi lapsi kodus lugema õpetati. Vanemad geograafiaõpikud, sh on eksponeeritud vanim eestikeelne geograafiaõpik aastast 1849 ning maateaduse õpik kuueosalisest sarjast „Koli-ramat“. Venestamisaegsed õpikud, kus on näha tolleaegsed venekeelsed õpikud, mida vallakoolides kasutati. Eesti Vabariigi aegsed õpikud, mis on kõige rohkearvulisemalt eksponeeritud. Okupatsiooniaegsed õpikud, kus on Eesti algkoolide maateaduse õpikud läbi kolme okupatsiooniaja aastatel 1940–1991. Nagu vanade raamatute näitustel tavaks, siis kahjuks ei saa neid õpikuid käega katsuda ega sirvida, osa neist on väga haruldased. Tulge külastama meie näitust Juuru raamatukogus, mis on avatud T–R 10.00–12.00 ning L 10.00–14.00. Lähem info: näituse koostaja Rait Talvoja, rait@mahtramuuseum.ee. Hinnatud kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine vaata lisaks ka Tõlketeenused kiirelt ja alati tähtajaks valmis
Detsember 2024
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Mahtra muuseumi näitus Juuru raamatukogus
2021. aasta septembrist kuni novembri lõpuni saab Juuru raamatukogus vaadata järjekordset Mahtra Talurahvamuuseumi näitust
„Vanad kooliõpikud. Maateadus/geograafia“.
Aabitsa-näitusi on läbi aegade tehtud paljudes muuseumites, kuid aineõpikuid eksponeeritakse harva. Otsuse teha selline näitus tingis vanade maateaduse ehk geograafiaõpikute rohkus Mahtra muuseumis. Lisaks oma kogudele oleme kaasanud rariteete ka erakogudest.
Näitus on jagatud viide ossa:
Vanad õpperaamatud, kus otseselt kooliraamatuile on lisatud ka trükis, mille järgi kunagi lapsi kodus lugema õpetati.
Vanemad geograafiaõpikud, sh on eksponeeritud vanim eestikeelne geograafiaõpik aastast 1849 ning maateaduse õpik kuueosalisest sarjast „Koli-ramat“.
Venestamisaegsed õpikud, kus on näha tolleaegsed venekeelsed õpikud, mida vallakoolides kasutati.
Eesti Vabariigi aegsed õpikud, mis on kõige rohkearvulisemalt eksponeeritud.
Okupatsiooniaegsed õpikud, kus on Eesti algkoolide maateaduse õpikud läbi kolme okupatsiooniaja aastatel 1940–1991.
Nagu vanade raamatute näitustel tavaks, siis kahjuks ei saa neid õpikuid käega katsuda ega sirvida, osa neist on väga haruldased.
Tulge külastama meie näitust Juuru raamatukogus, mis on avatud T–R 10.00–12.00 ning L 10.00–14.00. Lähem info: näituse koostaja Rait Talvoja, rait@mahtramuuseum.ee.
Mahtra muuseumi näitus Juuru raamatukogus 2021. aasta septembrist kuni novembri lõpuni saab Juuru raamatukogus vaadata järjekordset Mahtra Talurahvamuuseumi näitust „Vanad kooliõpikud. Maateadus/geograafia“. Aabitsa-näitusi on läbi aegade tehtud paljudes muuseumites, kuid aineõpikuid eksponeeritakse harva. Otsuse teha selline näitus tingis vanade maateaduse ehk geograafiaõpikute rohkus Mahtra muuseumis. Lisaks oma kogudele oleme kaasanud rariteete ka erakogudest. Näitus on jagatud viide ossa: Vanad õpperaamatud, kus otseselt kooliraamatuile on lisatud ka trükis, mille järgi kunagi lapsi kodus lugema õpetati. Vanemad geograafiaõpikud, sh on eksponeeritud vanim eestikeelne geograafiaõpik aastast 1849 ning maateaduse õpik kuueosalisest sarjast „Koli-ramat“. Venestamisaegsed õpikud, kus on näha tolleaegsed venekeelsed õpikud, mida vallakoolides kasutati. Eesti Vabariigi aegsed õpikud, mis on kõige rohkearvulisemalt eksponeeritud. Okupatsiooniaegsed õpikud, kus on Eesti algkoolide maateaduse õpikud läbi kolme okupatsiooniaja aastatel 1940–1991. Nagu vanade raamatute näitustel tavaks, siis kahjuks ei saa neid õpikuid käega katsuda ega sirvida, osa neist on väga haruldased. Tulge külastama meie näitust Juuru raamatukogus, mis on avatud T–R 10.00–12.00 ning L 10.00–14.00. Lähem info: näituse koostaja Rait Talvoja, rait@mahtramuuseum.ee.
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Rapla vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски