Ajutised näitused 2020

Juuli 2024
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ajutised näitused 2020

2021 jaanuaris saab Mahtra Talurahvamuuseumi peamajas (Muuseumi 1, Juuru) vaadata näitust "Mahtra Talurahvamuuseum 50" (koostaja ja kujundaja Anne Danieal Rodgers, keeletoimetaja Aili Normak, digikujundus Maili Lepp). Näitus jääb avatuks kuni 2021 veebruarini lõpuni.

Juuru ajaloolises vallamajas (Veski 1, Juuru) avati 2020. aasta 6. juulil Mahtra muuseumi uus püsiekspositsiooni osa "Vallaametniku tuba" (tekstide autorid Hanno Talving ja Rait Talvoja, kuraatorid Jaanus Plaat ja R. Talvoja, kujundaja Maili Lepp, keeletoimetaja Aili Normak).

Mõlemad Mahtra muuseumi uued väljapanekud on pühendatud Mahtra Talurahvamuuseumi avamise 50. aastapäevale. Olete oodatud!

 

Juuru ajaloolises vallamajas (Veski tn 1, Juuru) saab lisaks püsinäitusele "Vallaametniku tuba" vaadata ka näitust „Ajanäitajaid Mahtra muuseumi kogudest“

Mahtra Talurahvamuuseum on seoses Muuseumiöö kavaga „Öös on aega“ kokku kogunud kenakese hulga kelli, mis oma tasasel sammul inimaega mõõdavad. 

Olete oodatud vaatama ja kuulama!

Palume kõigepealt tulla muuseumi peamajja, kust saate koos saatjaga vallamajja jalutada.

 

Ajutised näitused 2020
Ajutised näitused 2020
Mahtra muuseumi peahoones on avatud Raplamaa koolilaste mõtete ja piltide väljapanek "Mina ja Maailm kümne aasta pärast". Tulge uudistama ja kaasa mõtlema!


Mahtra Talurahvamuuseum ootab külastajaid!

Ootame ka külastajatelt inimeste vahel turvalise distantsi hoidmist, et kaitsta inimestel ennast ja oma lähikondseid viirusnakkuse eest. 

 

Ajutised näitused 2020
Mahtra Talurahvamuuseumi näitus „Elusa metsa ilu“ jääb Mahtra muuseumis avatuks kuni 27.  juunini. Tulge vaatama!

Kuidas saad Sina metsa kaitsta?   -  Metsaga tuttavaks saades.

Kuidas aga metsaga tuttavaks saada? Siin on kaks teed – kas käid pidevalt, olenemata ilmast või aastaajast metsas jalutamas, istumas ja jälgimas taimede, loomade, lindude, putukate, sammalde ja samblike, seente ja vähemmärgatavate organismide kooslust; võtad aega, et aru saada kuidas kõik on metsas omavahel seotud või teed osa tööst kodu, kooli, muuseumi või hoopis kino seinte vahel, uurid raamatuid, loed, kuulad ja vaatad teiste uurijate tähelepanekuid ja järeldusi. Mõlemad teed on vajalikud, et metsa päriselt mõistma hakata, mõistmisest aga kasvab armastus ja kaitsesoov.

Mahtra muuseumis on üleval näitus „Elusa metsa ilu“, kus saate kontsentreeritud kujul lugeda eesti metsa tüüpidest ja ajaloost, kuidas metsas liikuda ning kuidas nautida tema ilu. Saab lugeda intervjuusid metsaga seotud erialade esindajatega, näpunäiteid linnumaja ehitamise kohta ja katsuda järele oma teadmisi puude tundmise kohta. Kui võtate aega, et näitus põhjalikult läbi vaadata, siis võite olla kindlad, et lahkute vaksa võrra targema ja uudishimulikumana ning loodetavasti valdab teid värske soov metsa minna, lihtsalt istuma, vaatama ja linnulaulu kuulama.

Rändnäitust plaanib Mahtra muuseum edaspidi eksponeerida koolides, raamatukogudes ning metsast ja loodushoiust huvitatud asutustes. Huvilistel palun ühenduda aadressil:
Ajutised näitused 2020
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Rapla vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски