MUUSEUM TULEB KÜLLA

Mahtra Talurahvamuuseum pakub võimalust lasteaeda või kooli kohapeale tulla ja ühe koolitunni teile sobiva programmiga sisustada.

MARDID TOOVAD VILJAÕNNENovembris Igale vanusegrupileTeeme tutvust mardisantidega. Räägime kuidas ennast sandiks valmis seada. Vaatame mida sel puhul selga panna ja mida need sandid külas teevad. Õpime, millised tööd ja toimetused ning uskumused mardipäevaga  kaasas käisid.Programmi pikkus 45 min. - 1 tund Grupi suurus kuni 25 last  või kokkuleppel Hind 6 EUR  KADRID TOOVAD KARJAÕNNE Novembris  Igale vanusegrupileKostümeerime ennast kadrisantideks ja asume teele. Eeru talu ukse taga palume sooja tuppa sisse laskmist. Kadrid lubatakse tuppa, kus nad soovivad pererahvale head karjaõnne. Seejärel toimuvad tares põnevad tegevused. Kas perenaine ka santidele ande jagab, selgub kohapeal.Programmi pikkus 45 min. - 1 tund Grupi suurus kuni 25 last või kokkuleppel Hind 6 EUR  MÄNG MEELTEGA (UUS)Aastaringselt 1.-4. klass ja lasteaia vanem rühmInimesel on välja kujunenud viis meelt: nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine, maitsmine. Neid kõiki meeli me muuseumi esemeid kasutades ja erinevaid lõhnu ning maitseid tundes proovile paneme. Lõpuks mängime kõigi meeltega. Mäng meeltega on hariv ja põnev.Programmi pikkus 45 min. - 1 tund Grupi suurus kuni 25 last  Hind 6 EUR  VASTLAPÄEV 1.-4. klass ja lasteaia vanem rühm Vastlapäev on väga tuntud rahvakalendri tähtpäev. Tänapäeval seostatakse selle päevaga põhiliselt vastlakukleid ja hernesuppi, mõnes peres ka liu laskmist. Aga mis töid meie kauged esivanemad sel päeval tegid, mida teha ei tohtinud, mida nad uskusid ja mida vastlapäeval ennustasid? Läbi mängude ja põnevate tegevuste me sellest kõigest teada saame. Programmi pikkus 45 min. - 1 tund Grupi suurus kuni 25 last  Hind 6 EUR  Mahtra Talurahvamuuseum pakub võimalust lasteaeda või kooli kohapeale tulla ja ühe koolitunni teile sobiva programmiga sisustada. Hinnatud kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine vaata lisaks ka Tõlketeenused kiirelt ja alati tähtajaks valmis
September 2023
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

MUUSEUM TULEB KÜLLA
Mahtra Talurahvamuuseum pakub võimalust lasteaeda või kooli kohapeale tulla ja ühe koolitunni teile sobiva programmiga sisustada.
MUUSEUM TULEB KÜLLA

MARDID TOOVAD VILJAÕNNE

Novembris 

Igale vanusegrupile

Teeme tutvust mardisantidega. Räägime kuidas ennast sandiks valmis seada. Vaatame mida sel puhul selga panna ja mida need sandid külas teevad. Õpime, millised tööd ja toimetused ning uskumused mardipäevaga  kaasas käisid.

Programmi pikkus 45 min. - 1 tund
Grupi suurus kuni 25 last  või kokkuleppel
Hind 6 EUR 


MUUSEUM TULEB KÜLLA
KADRID TOOVAD KARJAÕNNE

Novembris 

Igale vanusegrupile

Kostümeerime ennast kadrisantideks ja asume teele. Eeru talu ukse taga palume sooja tuppa sisse laskmist. Kadrid lubatakse tuppa, kus nad soovivad pererahvale head karjaõnne. Seejärel toimuvad tares põnevad tegevused. Kas perenaine ka santidele ande jagab, selgub kohapeal.

Programmi pikkus 45 min. - 1 tund
Grupi suurus kuni 25 last või kokkuleppel
Hind 6 EUR 


MUUSEUM TULEB KÜLLA

MÄNG MEELTEGA (UUS)

Aastaringselt 

1.-4. klass ja lasteaia vanem rühm

Inimesel on välja kujunenud viis meelt: nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine, maitsmine. Neid kõiki meeli me muuseumi esemeid kasutades ja erinevaid lõhnu ning maitseid tundes proovile paneme. Lõpuks mängime kõigi meeltega. Mäng meeltega on hariv ja põnev.

Programmi pikkus 45 min. - 1 tund
Grupi suurus kuni 25 last 
Hind 6 EUR 


MUUSEUM TULEB KÜLLA

VASTLAPÄEV

1.-4. klass ja lasteaia vanem rühm

Vastlapäev on väga tuntud rahvakalendri tähtpäev. Tänapäeval seostatakse selle päevaga põhiliselt vastlakukleid ja hernesuppi, mõnes peres ka liu laskmist. Aga mis töid meie kauged esivanemad sel päeval tegid, mida teha ei tohtinud, mida nad uskusid ja mida vastlapäeval ennustasid? Läbi mängude ja põnevate tegevuste me sellest kõigest teada saame.

Programmi pikkus 45 min. - 1 tund
Grupi suurus kuni 25 last 
Hind 6 EUR 


MUUSEUM TULEB KÜLLA Mahtra Talurahvamuuseum pakub võimalust lasteaeda või kooli kohapeale tulla ja ühe koolitunni teile sobiva programmiga sisustada.
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Rapla vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски